- AKADEMIA SMART BIZNESU -

Stowarzyszenie „Promyk” – Szczytno

Stowarzyszenie „Promyk” – Szczytno

Szczytno może poszczycić się wspaniałym miejscem, w którym działa kilka placówek, których działanie ma sprawiać, że dziecięce buzie będą uśmiechnięte i szczęśliwe. Niezależnie od tego, czy ich dzieciństwo jest szczęśliwe, czy też podczas jego trwania nadeszły ciemniejsze chmury. Na szczęście jest "Promyk".

Stowarzyszenie Promyk w ramach swojej działalności prowadzi: Niepubliczny Zespół Placówek Specjalnych w Szczytnie, w skład którego wchodzi: Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Kraina Promyka”, Niepubliczna Szkoła Specjalna Stowarzyszenia „Promyk”. Ponadto prowadzi Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjne im. Jana Pawła II w ramach którego prowadzony jest: OŚRODEK REHABILITACJI DZIENNEJ dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, Dział FIZJOTERAPII AMBULATORYJNEJ DLA PACJENTÓW Z POWIATU SZCZECIŃSKIEGO, DZIAŁ FIZJOTERAPII w Świętajnie.

Stowarzyszenie organizuje wsparcie dla zadań rehabilitacyjnych, rewalidacyjnych i edukacyjnych wyżej wymienionych placówek. Za cele statutowy Stowarzyszenia Promyk zostały przyjęte: pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej z upośledzeniem umysłowymi ruchowym, wspomaganie pracy w zakresie realizacji zadań zakładów rehabilitacyjno-edukacyjnych w zakresie rehabilitacji, rewalidacji i edukacji dzieci uczęszczających placówek, promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie ,współpraca z organizacjami o podobnym charakterze i podobnej działalności,pomoc w zakresie rehabilitacji osobom pokrzywdzonym w wyniku wypadków komunikacyjnych.

 

Stowarzyszenie w trakcie swojej działalności czynnie uczestniczy w życiu organizacji pozarządowych wpisując się w działania społeczne dotyczące pomocy osobom niepełnosprawnym w mieście Szczytno. Realizuje programy dotyczące wsparcia społecznego i animacji samorządowej dla rodziców i opiekunów dzieci z zaburzeniami psychicznymi.

Prężnie działające stowarzyszenie jest ważnym miejscem dla szczytnieńskiej społeczności. Pomaga zarówno dzieciom i dorosłym, dzięki czemu nawet najtrudniejsze sytuacje zostają rozpromienione przez ekspertów, którzy pracują we wszystkich placówkach organizacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

HADM Gramatowski – Elbląg i Starogard Gdański

HADM Gramatowski – Elbląg i Starogard Gdański

16 lat doświadczenia i o samochodach wiedzą wszystko.

EXPOM – Maszyny rolnicze – Krośniewice

EXPOM – Maszyny rolnicze – Krośniewice

Jeden z polskich liderów w produkcji maszyn dla rolnictwa.