- PORADY EKSPERTÓW -

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?
Eliza Deniszczuk, Ekspert Unimot Energia i Gaz

Przedsiębiorco, czy zdajesz sobie sprawę, że Twoi pracownicy oszczędzają energię w domu, ale nie robią tego w twojej firmie? Statystyka mówi, że problem ten dotyczy aż 80% z nich. Dlaczego warto przekonać do tego swoich pracowników? Rachunki za prąd obniżone o 1/3 stanowią dobry argument.

Nieodłączną częścią funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa są urządzenia biurowe i maszyny, które nawet w niewielkiej firmie generują znaczne koszty. O ilości potrzebnej energii decydują nie tylko ich parametry lub stan techniczny, ale przede wszystkim sposób użytkowania przez pracowników.

Edukacja na ten temat i wdrożenie zasad efektywnego wykorzystania energii elektrycznej jest prostym rozwiązaniem na redukcję i tak dużych kosztów, które ponosisz jako właściciel firmy.  

Okazuje się, że bez odpowiedniego poziomu świadomości i edukacji, ciężko osiągnąć zamierzony efekt. Każdy pracownik powinien wiedzieć jak korzystać z każdego sprzętu w firmie w sposób efektywny. Aby opłaty związane ze zużyciem prądu na rachunkach realnie spadły, należy znaleźć sposób na zaangażowanie i zbudowanie świadomości Twoich pracowników.

W tym celu warto przekazać pracownikom najważniejsze informacje na ten efektywnego wykorzystania sprzętów firmowych. Możesz tego dokonać przekazując im instrukcję efektywnego wykorzystania urządzeń w formie ulotek/informatorów lub rozmieścić naklejki informacyjne przy danym urządzeniu. Aby Cię w tym wesprzeć przekazujemy poradnik ENERGOGAS, byś mógł podzielić się wiedzą z pracownikami.

Pobierz poradnik dla swoich pracowników:

Kliknij i pobierz DARMOWY PORADNIK

 Dobra motywacja to początek sukcesu – zachęć swoich pracowników do właściwego użytkowania sprzętów w pracy.  Jeżeli uda się obniżyć rachunek za energię zafunduj nagrodę dla wszystkich i zachęć ich do dalszej pracy. 

Jeżeli chciałbyś zacząć realizować program edukacyjny w swojej firmie, daj znam znać, a przekażemy Ci zestaw naklejek edukacyjnych dla Twoich pracowników. 

Polub nas i napisz do nas na Facebooku. Oszczędzajmy razem energię! 🙂

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Co powinieneś wiedzieć o procesie zmiany sprzedawcy energii i gazu?

Co powinieneś wiedzieć o procesie zmiany sprzedawcy energii i gazu?

Wszystko rozpoczyna się od wypowiedzenia obowiązującej umowy z obecnym sprzedawcą energii lub paliwa gazowego ....

Co oznacza utrata sprzedawcy i rezerwowa sprzedaż energii ?

Co oznacza utrata sprzedawcy i rezerwowa sprzedaż energii ?

Zobacz co zrobić, gdy Twoja firma właśnie straciła dotychczasowego sprzedawcę energii i jest na dużo...