- AKADEMIA SMART BIZNESU -

EXPOM – Maszyny rolnicze – Krośniewice

EXPOM – Maszyny rolnicze – Krośniewice

Ta firma działa według zasady "wysoka jakość za rozsądną cenę". A za jakością stoją wykwalifikowani pracownicy, którzy przyczyniają się również do dynamicznego rozwoju firmy. Firma EXPOM od ponad 25 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu dla rolnictwa i tak jak każdy dobry gospodarz zaczynali od uprawy gleby

Zaczynaliśmy w 1992 roku z zespołem 18 pracowników. Dwa lata później przeprowadziliśmy się do nowej siedziby w Krośniewicach – miasta, które znajduje się na skrzyżowaniu dwóch głównych tras łączących północ z południem oraz wschód z zachodem. – opowiada Prezes Zarządu, Marek Wietrzyk

– Rozpoczynaliśmy od produkcji agregatów do upraw przedsiewnych i włók łąkowo-polowych. Nasz biznes kiełkował i rozwijał się podobnie jak rosną uprawy. Przez ponad 25 lat wyrośliśmy na uznanego polskiego producenta maszyn rolniczych. Zatrudniamy 150 pracowników i rozszerzyliśmy produkcję, przez co w naszej ofercie znajduje się więcej urządzeń dla rolnictwa: dzisiaj oferujemy agregaty do upraw przedsiewnych, agregaty ścierniskowe i talerzowe, kultywatory podorywkowe, wały uprawowe i łąkowe. Kilkanaście lat temu postawiliśmy na wały uprawowe i pracujące z pługami, których jesteśmy krajowym liderem.

Tak wyglądał EXPOM na początku swojej działalności oraz tak prezentuje się dziś: 

Rozwój firmy i jej oferty nie byłby możliwy bez wykwalifikowanego zespołu, ale również najlepszego sprzętu: – Nasz park maszynowy stanowią urządzenia do cięcia i obróbki plastycznej metali w tym wypalarki laserowe, maszyny do obróbki skrawaniem, spawania, czyszczenia i malowania, a w tym ekologiczną oczyszczalnie śrutową i malarnię proszkową.

Marek Wietrzyk stawia przede wszystkim na jakość produktów, które trafiają do branży rolniczej, ale tuż po niej znajduje się innowacyjność i troska o pracowników: – Nasza spawalnia jest wyposażona w ekologiczny system wentylacyjno-wyciągowy, gwarantujący bezpieczną pracę z troską o środowisko. Przykładamy dużą wagę na warunki pracy naszego zespołu. Dbamy również o naszych klientów, dla których realizujemy transporty krajowe i zagraniczne z naszym sprzętem. – dodaje Pan Marek

Najlepszym dowodem skutecznej realizacji misji marki EXPOM jest rozbudowana sieć handlowa realizowana przez ok. 70 firm partnerskich. Z produktów krośniewickiej fabryki korzystają nie tylko polscy rolnicy, ale także zagraniczni. Dystrybucję maszyn i części realizują również odbiorcy z takich Państw jak: Niemcy, Francja, Dania, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Holandia, Finlandia, Rosja, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja, Austria i Anglia.

Nasza gwarancja jakości to nie tylko puste słowa. – podkreśla Prezes EXPOMU. – Naszym klientom zapewniamy własny serwis gwarancyjny i pełen asortyment części zamiennych. Korzystamy także z najwyższej jakości materiałów, które dostarczają nam m.in. KOENIG STAHL, STARCO, AGRIMEX, MULTIFARB, THYSSENKRUPP-ENERGOSTAL . Elementy robocze produkowane są z wysokiej jakości stali odpornych na ciężkie warunki polowe. – wymienia.

EXPOM jest członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych z siedzibą w Toruniu oraz stałym uczestnikiem wystaw i pokazów dla branży rolniczej: Polagra Farm w Poznaniu, Agro Show w Bednarach, Agritechnika w Hannoverze, Agrotech Kielce oraz imprez wystawienniczych organizowanych przez Ośrodki Doradztwa Rolniczego w : Minikowie, Grubnie, Zarzeczewie, Szepietowie, Sitnie, Starym Polu.

Troska o satysfakcję u klienta idzie w parze z innowacyjnością – EXPOM stale unowocześnia swoje produkty i przystosowuje je do pojawiających się wymogów. Wiele z nich zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wyrób Wędlin Tradycyjnych – Adam Węgłowski – Karniewo

Wyrób Wędlin Tradycyjnych – Adam Węgłowski – Karniewo

Niepowtarzalny smak wędlin prosto z ziemi mazowieckiej.

Młyn „Ptaszyński” – Kaszewy Kościelne

Młyn „Ptaszyński” – Kaszewy Kościelne

Tu mąka pachnie i smakuje ziarnem. Po produkty z tego młyna jeździ cała okolica!