- AKADEMIA SMART BIZNESU -

Kotka Cafe – Gdańsk

Kotka Cafe – Gdańsk

To jedyna taka kawiarnia w Gdańsku - pyszne domowe ciasta, autorskie herbaty i mruczące, terapeutyczne towarzystwo kotów. Zapraszamy za kulisy Kotka Cafe.

Koty i kawa, tymi dwoma słowami można najlepiej opisać miejsce jakim jest Kotka Cafe. Pupile chodzą swobodnie po specjalnie wydzielonej części w kawiarni, mają bezpośredni kontakt z gośćmi, można je oglądać, głaskać i cieszyć się smakiem domowych ciast, kawy i herbaty. Zanim kawiarnia otworzyła się dla gości, obecni koci mieszkańcy byli oswajani z obecnością ludzi przez pół roku – w efekcie wręcz lgną na odwiedzających.

Skąd pomysł? – Z miłości do kotów i gastronomii.– odpowiada Weronika Waćkowska, właścicielka kawiarni. – Inspiracją była kocia kawiarnia w Budapeszcie, którą odwiedziliśmy podczas wakacyjnego wyjazdu.  – wspomina i dodaje: – Wszyscy zaangażowani w tworzenie Kotka Cafe są etatowo związani z pracą w gastronomii. Te dwie pasje tworzą Kotka Cafe. 

W kawiarni rezyduje 6 kotów, a każdy z nich ma swoją historię: – Za jednym z nich jechaliśmy 400 km – nie pasował kolorystycznie do hodowli poprzedniej właścicielki, dlatego zdecydowała się na jego odsprzedaż. – opowiada Pani Weronika – Potem wyszukiwaliśmy kolejnych, które z jakichś powodów musiały opuścić czyjąś hodowlę. To duży problem, a mało osób zwraca na niego uwagę – często kota rasowego z różnych przyczyn spotyka ten sam los jaki znają zwykłe mruczki. – zaznacza gospodyni lokalu.

 – Te też nie mają lekko, dowodzi tego historia naszych kocich braci, Chipa i Dale’a, odebraliśmy je ze schroniska. Ktoś porzucił je pod bramą w kartonie, a dziś to najbardziej żywiołowe koty w naszym stadzie. – uzupełnia właścicielka, a w samej jej wypowiedzi daje się wyczuć jaką miłością obdarza swoich podopiecznych. W Kotka Cafe nie można dokarmiać kotów, o ich dietę dbają właściciele, natomiast w specjalnie wydzielonym miejscu można przynosić karmy, które zbierane są dla różnych schronisk, stowarzyszeń i domów opieki nad zwierzętami: – Co jakiś czas zmieniamy cel naszej zbiórki.

 Naszych kotów nie można adoptować, one mają właścicieli – nas. – podkreśla pani Weronika. Pupile mieszkają na stałe w specjalnie dostosowanej części kawiarni. Wystarczy rozejrzeć się po wnętrzu, aby przekonać się, że jest to wspaniale przygotowane do tego miejsce. Koty skaczą radośnie po półkach, drapakach, ludzie przeszukują koszyki z zabawkami, do tego wodna fontanna – prawdziwy koci raj: – Wszystkie meble i dekoracje wykonaliśmy samodzielnie. – nadmienia właścicielka. Dzieło robi wrażenie, zwłaszcza żyrandole i dekoracje naścienne. W każdym zakamarku tego miejsca widać zamiłowanie do kotów. 

 Sani, Bella, Julian, Szaman, Chip i Dale. Tak nazwaliśmy nie tylko nasze koty,  te same nazwy znalazły się w naszej karcie. To specjalnie wybrane herbaty, a każda z nich została skomponowana w taki sposób, aby jak najlepiej oddawała koci charakter. – mówi pani Weronika. Kawiarnia nie powstała w myśl stworzenia dochodowego biznesu, ale zbudowania miejsca dla ludzi, w którym mogą uczyć się przyjaźni z kotami i rozumienia ich, obcowania z nimi. W Kotka Cafe obowiązuje regulamin, z którym każdy musi się zapoznać przed wejściem. Wszystko zostało zaplanowane i zorganizowane w trosce o bezpieczeństwo kotów. 

– Nad przystosowaniem lokalu do pomysłu,  pracowaliśmy przez 1,5 miesiąca. Oficjalne otwarcie odbyło się w maju. – dodaje właścicielka – Udało by się wcześniej gdyby nie problemy z licznikiem, na szczęście w ich rozwiązaniu pomógł nam Doradca ENERGOGAS, Pan Piotr, który wsparł nas swoją wiedzą i interweniował w naszym imieniu u  operatora. Jesteśmy w stałym kontakcie i wiem, że w razie problemów mogę się z nim skontaktować. Cieszę się, że mamy wsparcie eksperta.

Wszystkich miłośników kawy, kotów i domowych ciast zapraszamy w odwiedziny do Kotka Cafe w Gdańsku.

Adres: ul. Stary Rynek Oliwski 19, Gdańsk

Zapraszamy również na koci fanpage: www. facebook.com/kotkacafe

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ADent – Anna Kossakowska – Warta

ADent – Anna Kossakowska – Warta

Wizyta u dentysty bez bólu i strachu? Warto się tu wybrać, bo to Warta i...

Producent Domów Hanlo – Jagatowo

Producent Domów Hanlo – Jagatowo

Hanlo spełnia marzenia o domu w trybie przyspieszonym.