- AKADEMIA SMART BIZNESU -

Pralnia Szop Pracz Vespa – Bielawa

Pralnia Szop Pracz Vespa – Bielawa

Czy wiedzieliście, że Bielawa ma swojego prawdziwego Szopa-Pracza? Takiego, który specjalizuje się w czyszczeniu i porządkowaniu. To pralnia pana Marcina Domagały, który wyszedł na przeciw oczekiwaniom zabieganych klientów i zatroszczył się o rzeczy, które klienci darzą sentymentami.

Czy wiedzieliście, że Bielawa ma swojego prawdziwego Szopa-Pracza?  Takiego, który specjalizuje się w czyszczeniu i porządkowaniu. To pralnia pana Marcina Domagały, który wyszedł na przeciw oczekiwaniom zabieganych klientów i zatroszczył się o rzeczy, które klienci darzą sentymentami.

Zaczyna się od rzeczy, które pierzemy samodzielnie niechętnie – pościele, kołdry, obrusy. Obok nich pojawiają się garnitury, garsonki, suknie i sukienki o które wymagają szczególnej pielęgnacji i o które chcemy szczególnie dbać. – mówi Pan Marcin – Zajmujemy się również czyszczeniem i renowacją odzieży osobistej czy służbowej. To nasza codzienność, ale wszystko zaczęło się od pomysłu na przywracanie życia ubrań, które niektórzy z nas darzą szczególnym sentymentem.

Pomysł Pana Marcina w realiach niezwykle szybkiego życia zyskuje dodatkową wartość, przywraca „życie” rzeczom, które nie są już tak świetne jak na początku i których często się pozbywamy zamiast naprawiać: – Pamiętam dokładnie płaszcz jednej z klientek. Ciemnozielony długi, dwurzędowy płaszcz ze złotymi guzikami z szerokim pasem do wiązania.  Szpeciły go białe plamy wypalone przez rozpuszczalnik. Klientka nie chciała go wyrzucić, zapytała czy da się cokolwiek z tym zrobić? – wspomina Pan Marcin. – Obiecałem, że zrobimy co w naszej mocy. Dwa dni później nasza Klientka odebrała swoje ulubione okrycie. Butelkowa zieleń płaszcza odbijała się w jej oczach, a po plamach nie było śladu. 

 

W ten sposób w pralni Pana Marcina uratowano niejedną rzecz, a tym samym niejedno wspomnienie klienta: – Pani od płaszcza dopiero na koniec przyznała, że było to ubranie w którym spotkała się na pierwszej randce z mężem. – wyznał Pan Domagała. Patrząc na wieszaki z ubraniami w pralni można mieć wrażenie, że to tylko rzeczy, ale właściciel pralni przekonał się, że dla jego klientów są to często pamiątki albo ikony wspomnień. – Dlatego usługi pralnicze i czyszczenie, które realizujemy są wykonywane z wielką starannością. To nie tylko odświeżenie wyglądu lub materiału, to trochę jak odżywienie wspomnień.

Tak działamy nie tylko w przypadku ubrań, ale również czyszcząc dywany, obrusy czy firany. – mówi właściciel Pralni Szop Pracz Vespa – To kolejne rzeczy w naszych domach, na których zapisuje się kawałek ludzkich historii. Plamy na dywanach nie są zwykłymi zabrudzeniami, to taki nasz ludzki ślad na materialnej rzeczy – porównuje Pan Marcin.

Pralnia Szop Pracz Vespa świadczy również usługi pralnicze dla rzeczy nietypowych tj. flagi i proporce firmowe: – To kolejne z rzeczy, które należy otaczać „szczególną opieką” i należytym szacunkiem, a w tym się specjalizujemy – mówi właściciel pralni. Jego firma świadczy również usługi serwisu i najmu odzieży roboczej „tzw. rentalu”. Polega ona na wsparciu klienta i zdjęciu z niego obowiązku związanego z koniecznością zapewniania odzieży dla pracowników i utrzymania jej w czystości oraz dobrym stanie.: – Każdy komplet przypisany jest do danej osoby dzięki personalnemu oznakowaniu . Dostarczanie odzieży czystej i odbiór brudnej odbywa się za pomocą naszego transportu – wyjaśnia Pan Marcin.

 

W ramach usługi Pralnia Szop Pracz Vespa przygotowuje 3 komplety odzieży roboczej w odpowiednim rozmiarze dla pracownika, znakuje je na życzenie klienta,  pierze, pracuje i dokonuje drobnych napraw uszkodzeń, a także bezpłatnie transportuje od i do klienta: – Jak to działa w praktyce?  W zależności od potrzeb samochód przywozi do klienta czystą odzież, a brudną zabiera do pralni. W pralni rejestrujemy odebrane rzeczy, następnie je czyścimy i dokonujemy drobnych napraw o ile tego wymagają. Następnie odzież trafia do sortowni, skąd po przygotowaniu i zarejestrowaniu wraca do klienta. – wyjasnia Marcin Domnagała.

 – Sami cenimy dostarczanie usług, które ułatwiają pracę naszych Klientów, dlatego wsparcie, które dostarcza mi Cezary, Doradca Energetyczny ENERGOGAS jest dla mnie ważne. Prowadzenie pralni jest wymagające, więc cieszę sie, że mogę liczyć na wsparcie eksperta w zakresie energetyki. – nadmienia właściciel Szopa Pracza – Obniżenie rachunków za energię jest dość istotne dla prowadzącego biznes, ponieważ to dość duża część kosztów stałych, którą ponosimy, a każdorazowe ich obniżenie to zysk, dzięki któremu mogę inwestować w sprzęt by podnosić jakość naszych usług.

Do współpracy z Pralnią Szop Pracz w Bielawie zapraszamy klientów, którzy chcą przekazać swoje rzeczy w ręce profesjonalistów by mogli nadać im „nowego ducha”,  ale przede wszystkim właścicieli firm z Bielawy i okolic, by uzyskać wsparcie z zakresu serwisu i konserwacji odzieży dla pracowników.

Dane kontaktowe: Siedziba : ul. Kolejowa 1,  58-260 Bielawa ,  tel. 074/645 86 63

Strona internetowa: http://www.szop.nq.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pracownia Lodów Naturalnych Gusto – Lubin

Pracownia Lodów Naturalnych Gusto – Lubin

Trójpokoleniowa tradycja w 400 smakach lodów.

PROMEKO – producent mebli, Działdowo

PROMEKO – producent mebli, Działdowo

Nie wystarczy być stolarzem, by tworzyć idealne meble.