- PORADY EKSPERTÓW -

Spotkanie z Ekspertem w sprawie kosztów energii ? Po co ?

Spotkanie z Ekspertem w sprawie  kosztów energii ? Po co ?
Katarzyna Grzyb - Specjalista ds. kontaktów z Klientami

Rozmawiając z właścicielami firm i proponując im spotkanie z naszym specjalistą czasami trafiamy na zawahanie z ich strony. Pojawia się nierzadko obawa czy to nie będzie stracony czas i pytanie co dobrego może przynieść poświęcony czas.

Co dobrego może przynieść firmie analiza faktur i weryfikacja dobranych parametrów, będących składowymi kosztów za energię elektryczną czy gaz ? Jaka jest rola Specjalisty/ Eksperta ? Dzięki jakim zabiegom można zmniejszyć koszty a dzięki czemu dodatkowo zarobić ? Na te i inne pytania przedsiębiorcy uzyskują odpowiedź podczas spotkań.

Rozwianie wątpliwości na początek

Pojęcia stosowane w branży energetycznej do łatwych nie należą. Regulacje oraz procesy pomiędzy uczestnikami rynku: Klient – Sprzedawca – Operator Systemu Dystrybucyjnego również. Techniczne sformułowania, niezrozumiałe dane i jednostki na fakturach, oraz zapisy umów niekiedy odstraszają „ludzi spoza branży ” do wchodzenia w szczegóły i analizowania procesu zakupów energii elektrycznej i gazu w firmie. Kończy się na płaceniu faktury, księgowaniu płatności.  Dopiero w przypadku awarii, braku zasilania lub błędnych danych na fakturze szukamy informacji gdzie się zgłosić.

Pośród przedsiębiorców krąży wiele sprzecznych informacji. Weryfikacja wiedzy klienta z doświadczeniem specjalisty może przynieść firmie wiele korzyści i jest  najpewniejszym rozwiązaniem. 
Podczas indywidualnego spotkania analizowany jest bezpośrednio przypadek kosztów firmy na podstawie konkretnych danych.

Eksperci codziennie mając do czynienia z różnymi firmami i przedsiębiorcami mają na uwadze czas, który jest ograniczony, gdy ktoś prowadzi firmę. Stąd też zawsze dbałość o konkrety i troska aby przekazywane informacje były zrozumiałe dla osób nie związanych z branżą.

Po ile ta energia ?

Podczas spotkań, które umawiamy, rolą naszych Ekspertów jest w pierwszej kolejności weryfikacja parametrów na fakturze za energię czy gaz.
Na ostateczną cenę energii wpływ ma bardzo dużo czynników. Zaczynając od profilu zużycia energii elektrycznej w ciągu doby przez firmę i taryfę w której jest rozliczany po szczegółowe zapisy umowy dotyczące np. mechanizmu take or pay.

Spotkanie to nie tylko sucha analiza danych bieżących z faktur, ale przede wszystkim myślenie o zabezpieczeniu cen energii i gazu na przyszłość. Nasi Specjaliści razem z Klientami podczas spotkań mają możliwość wspólnego analizowania notowań produktów giełdowych w oparciu o które funkcjonuje rynek energii i gazu. Na tej podstawie podejmowane są decyzje o modelu zabezpieczania ceny na kolejne lata i wyboru wariantów oferty w formie stałej ceny czy na przykład w oparciu o notowania giełdowe.

Rozwiązania zmniejszające zużycie oraz koszty – fotowoltaika

Oprócz analizy parametrów kosztów dystrybucji, które są brane pod uwagę podczas spotkań,  prezentowane są także możliwości zmniejszania zużycia energii poprzez jej produkcję. 

Coraz głośniej mówi się o fotowoltaice i różnych formach wsparcia takich inwestycji dla firm. Panele fotowoltaiczne są odpowiedzią na pytanie jak płacić mniejsze rachunki w czasach, gdy ceny prądu idą cały czas w górę.  Spotykając się z Ekspertem zyskujesz nie tylko sprawdzone źródło wiedzy, ale też opiekuna, który podpowie jakie rozwiązania są najlepsze dla Twojej firmy i dokona potrzebnych analiz. 
W przypadku pozyskiwania dodatkowego finansowania – leasing/ dofinansowanie kontroluje cały proces i wspiera aż do realizacji inwestycji. 

 

To po ile ta energia 🙂 ? Daj zaprosić się na spotkanie z naszymi Ekspertami !

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Co oznacza utrata sprzedawcy i rezerwowa sprzedaż energii ?

Co oznacza utrata sprzedawcy i rezerwowa sprzedaż energii ?

Zobacz co zrobić, gdy Twoja firma właśnie straciła dotychczasowego sprzedawcę energii i jest na dużo...

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?

Przedsiębiorco, czy zdajesz sobie sprawę, że Twoi pracownicy oszczędzają energię w domu, ale nie robią...