- AKADEMIA SMART BIZNESU -

Wyrób Wędlin Tradycyjnych – Adam Węgłowski – Karniewo

Wyrób Wędlin Tradycyjnych – Adam Węgłowski – Karniewo

Są jeszcze takie miejsca w Polsce, o których można śmiało powiedzieć, że mają niepowtarzalny smak. Dzieję się tak dzięki przedsiębiorstwom takie jak firma pana Adama Węgłowskiego, która zajmuje się Wyrobem Wędlin Tradycyjnych, działających w oparciu o rodzinne sekrety, najwyższą jakoś produktów i smak nie do podrobienia. Bez żadnej chemii.

To nie jest tak, że jestem zakręcony na punkcie mody na eko. Swoją firmę prowadzę już kilkanaście lat i od zawsze najważniejszy dla mnie był smak i brak chemii w produkowanych przez nas wędlinach. – mówi pan Adam Węgłowski, właściciel firmy Wyrób Wędlin Tradycyjnych.

Pan Adam wyrobem wędlin zajmuje się już od ponad 20 lat, a swoje pierwsze kroki w tym kierunku stawiał w szkole zawodowej związanej z masarstwem: – Wybór takiego profilu nie był przypadkowy, tajniki smaku i przygotowywania wędlin interesowały mnie już wcześniej. Jako młody chłopiec przyglądałem się pracy wuja, który także zajmował się wędliniarstwem. Po szkole sam zacząłem pracę w zakładzie mięsnym, a później przyszedł czas na rozpoczęcie własnej działalności.

 

Węgłowski przez pierwsze dwa lata prowadzenia swojej firmy działał jako jednoosobowy wytwórca wędlin. Doskonalił swoje produkty i rozwijał receptury, produkował i sprzedawał jednocześnie. Sam zajmował się wszystkimi aspektami związanymi z prowadzeniem swojego biznesu. Sytuacja ta zmieniła się i może się cieszyć wsparciem ze strony innych: – Doradca ENERGOGAS wspiera mnie swoją wiedzą, jako specjalista od wędlin nie muszę być specem od energetyki, od tego mam Łukasza Kowalskiego, który służy mi swoją pomocą. Naszą współpracę oceniam bardzo dobrze – dodaje.

 Teraz jego firma zatrudnia kilku pracowników, których osobiście przyuczał do tego zawodu, dzieląc się z nimi swoją wiedzą i indywidualnie opracowanymi recepturami.  Wyrób Wędlin Tradycyjnych Adama Węgłowskiego jest firmą, która prowadzi działalność lokalną i ograniczoną, ale w tym tkwi jeden z jego sekretów.

 

Wyroby tej masarni można znaleźć w lokalnych sklepach w Warszawie, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim, Ostrołęce, Łomży. Sporą część działalności zajmują indywidualne zamówienia realizowane przy okazji wesel, komunii czy imprez firmowych, na których co raz częściej królują  „wiejskie stoły” z lokalnymi wyrobami wędliniarskimi. Na tych, królują m.in produkty pana Adama, bo klienci doceniają ich jakość i smak. Potwierdzają to również liczne nagrody w wielu konkursach.

Produkty firmy pana Węgłowskiego wygrywały konkursy tj.  „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”, czy „Perła 2017. Laur Marszałka Mazowieckiego”. Produktami, które dały Panu Adamowi zwycięstwo były kaszanka gryczana oraz szynka wędzona. Przepisu na sukces właściciel Wytwórni Wędlin Tradycyjnych nie zdradza: – To jest przede wszystkim moja pasja. Mam swoje receptury oparte na naturalnych składnikach, a sekret sukcesu tkwi w smaku, w dobrym wyczuciu przypraw, bez niego w tej dziedzinie nie miałbym szans – stwierdza.

Zachęcamy do odszukiwania tego niepowtarzalnego smaku w lokalnych sklepach w województwie mazowieckim, a wszystkich zainteresowanych indywidualnymi zamówieniami zapraszamy do kontaktu oraz śledzenia działalności Wytwórni Tradycyjnych Wędlin, Adama Węgłowskiego na Facebooku:

 

FACEBOOK Wytwórni Tradycyjnych Wędlin

Kontakt: Wytwórnia Tradycyjnych Wędlin, ul.Kolonia 15, Karniewo (powiat ciechanowski)

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Pralnia Laguna – Krotoszyn

Pralnia Laguna – Krotoszyn

Pomysł na biznes wzbogacony o własne doświadczenia i chęć dostarczenia satysfakcji Klientom.

Restauracja Baszta – Sobótka

Restauracja Baszta – Sobótka

Zapraszamy Was do restauracji, której klienci przeszli łącznie tysiące kilometrów.