- PORADY EKSPERTÓW -

Zmiana sprzedawcy – zweryfikuj zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia umowy

Zmiana sprzedawcy – zweryfikuj zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia umowy
Katarzyna Dekańska - Ekspert ds. Procesu Zmiany Sprzedawcy Unimot Energia i Gaz

Druga połowa roku to okres kiedy podejmowane są decyzje o zabezpieczeniu umów ze sprzedawcami energii i gazu na kolejne okres dostawy oraz podejmujemy decyzje o zmianie sprzedawcy.

Gdzie uzyskać informacje, kiedy kończy się umowa oraz jaki jest jej okres wypowiedzenia ?

Jak działać rozsądnie aby zabezpieczyć interesy firmy, wybierają korzystniejszego dostawcę energii elektrycznej lub gazu ziemnego zachowując się zgodnie zapisami umowy ? 

Radzimy aby w pierwszej kolejności odszukać obowiązujące umowy i zapoznać się z zapisami dotyczącymi okresu obowiązywania oraz sposobu jej wypowiedzenia/ rozwiązania. 

Ważne jest również aby potwierdzić czy w trakcie trwania umowy były dodatkowo zawierane jakieś aneksy do umowy lub były akceptowane oferty promocyjne. 

Jeśli były zmieniane warunki pierwotnej umowy w takim przypadku należy zweryfikować  zasady dotyczące wypowiedzenia w wyżej wskazanych dokumentach.  Zwracamy uwagę, że zapisy dotyczące okresu wypowiedzenia oferty promocyjnej  mogą się różnić od okresu wypowiedzenia pierwotnej umowy zawartej ze sprzedawcą.

 

Rodzaje stosowanych zapisów

Na rynku pośród sprzedawców energii elektrycznej oraz gazu ziemnego spotykane są różne okresy wypowiedzeń. Najczęściej stosowane są okresy 1, 3 lub 6 miesięczne ze skutkiem na koniec miesiąca lub roku kalendarzowego.  Dlatego warto odnaleźć informacje w obowiązujących umowach oraz wiedzieć od kiedy umowa z nowym sprzedawcą może zostać rozpoczęta. 

W sytuacji kiedy mamy problem z odnalezieniem tych informacji w dokumencie albo zrozumieniem zapisów polecamy skontaktować się z prawnikiem lub zaufanym Doradcą Energetycznym. 

 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Ekspertami oraz Doradcami Energetycznymi. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?

Dlaczego pracownicy nie oszczędzają energii za którą płacisz?

Przedsiębiorco, czy zdajesz sobie sprawę, że Twoi pracownicy oszczędzają energię w domu, ale nie robią...

Co powinieneś wiedzieć o procesie zmiany sprzedawcy energii i gazu?

Co powinieneś wiedzieć o procesie zmiany sprzedawcy energii i gazu?

Wszystko rozpoczyna się od wypowiedzenia obowiązującej umowy z obecnym sprzedawcą energii lub paliwa gazowego ....